Tabletki na trądzik

Trądzik pospolity to przewlekła choroba aparatu włosowo-łojowego. Towarzyszy jej łojotok. Trądzik objawia się występowaniem zaskórników otwartych raz zamkniętych, grudek, krost, guzków, pseudocyst, a także torbieli ropnych. Zwykle są one umiejscowione tylko w umiejscowionych w okolicach łojotokowych takich jak twarz i plecy. Jednakże można się go w dosyć prosty sposób pozbyć. Trądzik, czyli krosty na plecach i twarzy, a także zaskórniki zazwyczaj większości kojarzą się z hormonalną burzą wieku dojrzewania. Jednakże w dzisiejszych czasach do dermatologów coraz częściej trafiają dorośli, którzy nie potrafią sobie poradzić z problemem trądziku. Leczenie tej choroby skóry nie jest łatwe, jednakże dzięki nowoczesnym suplementom i można dość szybko pozbyć się uciążliwych pryszczy, a co najważniejsze: nie zostają żadne blizny.

Derminax

Pryszcze i trądzik to problem dotyczący większości społeczeństwa. Trzeba jednak z tym skończyć. Wymyślono więc nowoczesny suplement, który stał się dosłownie przełomem wśród wszystkich preparatów.

DERMINAX – NAJLEPSZY SUPLEMENT NA TRĄDZIK

Derminax jest nowoczesnym suplementem ,który wszedł do Polski już jakiś czas temu. Opiera się on na trzech podstawowych składnikach aktywnych: pokrzywie, miedzi, a także kolagenie, które razem regenerują skórę i bardzo dobrze zapobiegają powstawaniu efektów trądzikowych. Dodatkowo preparat zawiera witaminy C, E i B2, które jeszcze bardziej przyspieszają cała kurację.

Derminax eliminuje toksyny, złogi i martwe komórki. Jednak tutaj nie kończą się jego zalety. Pomaga on bowiem dodatkowo w regulacji poziomu hormonów, a także ma właściwości eliminujące blizny, krost, czy inne skazy. Dzięki takiemu kompleksowemu składowi, suplement oczyszcza, a także tonizuje skórę dzięki czemu z pewnością zyska zdrowy oraz gładki wygląd.

GDZIE KUPIĆ DERMINAX?

Można go znaleźć na oficjalnej stronie produktu. Jego cena waha się, ponieważ producent robi bardzo często promocje. Niekoniecznie może znajdować się w aptece, więc najlepiej jest zamówić go przez Internet.

Trądzik jest chorobą bardzo rozpowszechnioną. Chorowało na nią przynajmniej raz w życiu aż 85 procent ludzi. Zazwyczaj przez trądzik przechodzi się w wieku nastoletnim, ale niestety coraz częściej pojawia się ten problem także wśród dorosłych. Winę za wypryski ponoszą miliony bakterii, które mieszkają w porach skóry.

PROCES POWSTAWANIA TRĄDZIKU

Komórki skóry żyją tylko przez pewien czas. Ciągle na nowo powstają kolejne warstwy wypierające martwy naskórek, a ten zatyka pory. Właśnie w tym miejscu gromadzą się bakterie, dochodzi do stanu zapalnego i tworzy się grudka, która ma postać bolącego i mało estetycznego pryszcza.

Jednakże na skórze można znaleźć więcej nieprzyjaciół. Bardzo często trzeba zmierzyć się z zaskórnikami, czyli tak zwanymi zatkanymi ujściami mieszków włosowych. Są to niewielkie zmiany, pojawiające się najczęściej na nosie, brodzie, a także czole (strefa T).

Podczas dokładnego przyglądania się swojej skórze można zauważyć, że istnieją dwa rodzaje zaskórników. Pierwszą grupę stanowią wągry, czyli zaskórniki o kolorze czarnym. Są otwarte, a ich ciemny kolor jest wynikiem utleniania się sebum. Drugą grupą są zaskórniki białe to łój oraz bakterie, które są zamknięte pod powierzchnią skóry i tworzą małe, jasne plamki.

GENETYKA, A TRĄDZIK

Wielu ludzi może się zastanawiać dlaczego to właśnie oni mają trądzik, kiedy inni cieszą się zdrową skórą bez żadnych wyprysków. Dużą rolę odgrywa tu genetyka – niektórzy posiadają po prostu większą tendencję do trądziku. Na pojawienie się pryszczy wpływają również hormony (a w szczególności testosteron), przez które gruczoły wydzielają więcej zapychającego pory sebum.

Zostały przeprowadzone rozmaite badania na bliźniętach i wyniki pokazują wyraźnie, że geny mogą mieć wpływ na powstawanie trądziku. Mimo, że testy nie są zrobione całościowo, to naukowcy znaleźli już parę wariacji genowych, które mogą być odpowiedzialne za pryszcze oraz zaskórniki.

Jednakże pomimo tego, że robi się liczne badania na ten temat, wciąż do końca nie wiadomo, dlaczego jedni cierpią na tę dolegliwość, kiedy drudzy mogą się cieszyć zdrową skórą bez przykrych niespodzianek. Choć mechanizmy są na dzień dzisiejszy niejasne, to specjaliści nie ustają w ciągłym dochodzeniu do przyczyn tego problemu.

CO SIĘ KRYJE W PORACH?

Na powierzchni skóry wszystkich ludzi żyją bakterie z grupy Propionibacterium acnes. Żywią się one łojem, które zostaje wyprodukowany przez gruczoły. Zazwyczaj nie są szkodliwe i nie powodują żadnych problemów ze skórą. Jednakże może się zdarzyć, że u niektórych osób połączenie tych bakterii z martwym naskórkiem i nadmiarem sebum skończy się zatkanymi porami.

TRZY FAZY ROZWOJU TRĄDZIKU

Zmiany skórne mają różną postać. Wszystko zależy od zaawansowania choroby. Pierwszym stadium trądziku to zaskórniki. Mogą się pojawić nie tylko na twarzy, ale także na ramionach, dekolcie albo plecach. Są to miejsca, w których jest najwięcej gruczołów łojowych. Średnio nasilona faza trądziku przybiera postać grudek i krostek. Wówczas są skórze widać wypukłe, czerwonawe zmiany, świadczące o rozwoju stanu zapalnego wokół gruczołów łojowych.
Guzki, które posiadają barwę sino-czerwoną są w środku wypełnione ropą. Jest to ostatnie stadium choroby, w którym zakażenie obejmuje głębsze warstwy skóry, a głębokie cysty mogą pozostawiać trwałe i nieestetyczne blizny.

BAKTERIE PRZYJACIÓŁMI?

Wyżej bakterie zostały przedstawione jako wróg skóry. Jednakże naukowcy zauważyli także inne szczepy bakterii, które występują przy dobrym stanie skóry. Niestety nadal trwają badania nad tymi organizmami. Ich odkrycie może mieć zbawienny skutek, gdyż będą stanowić podstawę do suplementu na trądzik. Pożyteczne bakterie mogłyby pokonać złe szczepy i w ten sposób odblokować pory.

BRUD, A TRĄDZIK

Wbrew powszechnej opinii, trądzik wcale nie powstaje dlatego, że za rzadko myje się twarz. Okazuje się, że nie ma dowodów na to, że brud oraz rozmaite zanieczyszczenia są przyczyną trądziku.

JAK POZBYĆ SIĘ TRĄDZIKU?

Osoby borykające się z tym problemem często używają nieodpowiednich kosmetyków. Kończy się przesuszeniem naskórka. Wówczas skóra zaczyna produkować większe ilości sebum, żeby zapewnić odpowiednie zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Jest to błędne koło, gdyż większa ilość sebum to większa szansa na pojawienie się na skórze pryszczy. Dlatego warto używać jedynie sprawdzonych preparatów i trzeba pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry. W Internecie można również znaleźć domowe sposoby na pryszcze.

ZAKAZANE MLEKO

Nie raz słyszy się, że jedzenie tłustych oraz mocno przyprawionych potraw skończy się wysypem krostek na twarzy. To samo często mówi się o czekoladzie. Jednakże badania pokazują, że to tylko i wyłącznie mity, które nie są poparte żadnymi dowodami naukowymi.

WYCISKANIE PRYSZCZY

Pokusa jest bardzo duża i wiele osób jej ulega. Każdy doskonale wie, że nie jest to dobre dla skóry, ale nie można się powstrzymać. Są nawet osoby, które nałogowo wyciskają i rozdrapują krostki oraz zaskórniki. Mają one dolegliwość nazwaną trądzikiem neuropatycznym.

Cierpią na niego osoby, które za bardzo chcą być idealne, albo takie, które nie radzą sobie z nerwami, mają zaburzenia lękowe, czy też emocjonalne. Dla nich każda, nawet najdrobniejsza zmiana skórna to ogromny kłopot, którego próbują się samodzielnie pozbyć, wyciskając krostki. Niestety, nałogowe wyciskanie wyprysków zazwyczaj kończy się jeszcze gorzej, ponieważ pojawiają się blizny i zmiany skórne. Są to znamiona, których bardzo ciężko się pozbyć.

Jednakże wyciskanie posiada także inny minus. Usuwając wyprysk, przy okazji przenosi się bakterie i zanieczyszczenia w inne miejsca. Manualne oczyszczanie skóry najlepiej zostawić profesjonalistom (na przykład kosmetyczne) albo używając specjalnych suplementów na trądzik.

Tabletki na trądzik Opinie

  • Jak dla mnie super! Tabletki na trądzik sprawiły, że wreszcie nie mam problemów z nieestetycznymi zmianami skórnymi. W stu procentach polecam.
  • Na mnie suplement działa znakomicie. Już nie wstydzę się wyjść na ulicę, moja samoocena bardzo wzrosła.
  • Mając trądzik próbowałam go zatuszować na wiele różnych sposobów. Oczywiście było to błędne koło, gdyż dodatkowo zatykałam pory po czym wyskakiwało coraz więcej krostek. Na całe szczęście znalazłam tą maść na trądzik, która dosłownie uratowała mi życie. Już nie muszę się martwić brzydkimi i bolącymi guzkami. Po prostu czuję, że żyję!
  • Wieczna walka od czasów młodzieńczych z pryszczami to dla mnie już przeszłość. Dziś wiem, że w można w łatwy sposób pozbyć się problemu. Tabletki na trądzik działają fenomenalnie.
  • Gorąco polecam, na mnie działa.
  • Problem pryszczy znika, a ja jestem pełna życia. W końcu nie wstydzę się swojej cery.
  • Decyzja o zakupie żelu na trądzik była strzałem w dziesiątkę. Nie sądziłem, że w tak krótkim czasie można pozbyć się tego uciążliwego problemu
  • Od około 13 roku życia zaczęły się u mnie problemy z zaskórnikami. Walczyłem długo, nie mogłem już tego znieść. Wyciskałem każdy pryszcz, przez co teraz mam nieestetyczne blizny. Blizny zostały, lecz po zakupie tabletek nie pozostała już żadna krostka. Absolutna rewelacja.
  • Najlepszy preparat na pryszcze na rynku. Polecam
  • Żałuje, że nie odkryłam tego wcześniej. Antybiotyk na trądzik zadziałał praktycznie natychmiast, co dało mi wielką ulgę.